İTALYA KLASİĞİ (ROMA - FLORANSA - VENEDİK)

İTALYA KLASİĞİ (ROMA - FLORANSA - VENEDİK)

1.Gün :  ISTANBUL – ROMA

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali FOLKTUR  Kontuarı önünde buluşma.ve İtalya’nın Roma şehrine hareket. Roma`ya varış gerekli pasaport ve vize işlemlerinden sonra alanda bekleyen aracımızla Panoramik  şehir turu. Şehir turu esnasında  Vatikan (San Pietro) Katedrali, Collosseo(Arena), Roma Forumu, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi (Fontana di Trevi) ve İspanyol Merdivenleri (Piazza di Spagna) görülecek yerler arasındadır. Hotelinize transfer.Arzu eden misafirlerimiz ekstra Roma gece turuna katılabilirler. Geceleme otelinizde.

2 Gün :  ROMA

Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak Napoli & Pompei  turuna katılabilirler. Dünya üzerinde 2000 yıl öncesinden bu yana olduğu gibi kalabilen yegane antik şehirlerden biri olan Pompei, Vezüv yanardağının getirdiği lavlar ve küller altında kalmış olup, taşlaşmış insanları görebileceğiniz tek şehirdir. Daha sonra Italya’nın egzotik&romantik liman kentlerinden biri olan Napoli gezisi ve serbest zaman. Tur bitimi otele dönüş. Geceleme otelinizde.

3. Gün : ROMA – FLORANSA

Sabah kahvaltısından sonrası Floransa’ya transfer(Montecatini). Yol üzerinde ekstra olarak yapılacak Siena turu. Siena şehri tepede Ortaçağ’dan olduğu gibi kalabilmiş, Unesco’nun Dünya tarih mirasi içierinde yer alan en önemli müze kentlerden biridir. Yaklaşık 3 saat sürecek turumuzda Toscana’nin en büyük meydanı olan Campo Meydani, en güzel gotik kiliselesi görüldükten sonra Floransa’ya hareket. Floransa şehir turumuzda Arno nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, Santa Maria del Fiore Kathedrali ve Sinyorler Meydanı görülecek yerler arasındadır. Serbest zaman, alışveriş ve gezme imkânı. Hotelinize transfer (Montecatini). Geceleme otelinizde.

4. Gün : FLORANSA – VENEDİK

Sabah kahvaltısından sonrası serbest zaman. Arzu edenler ekstra Pisa turuna katılabilirler. Pisa Kulesi, Mucizeler Meydani, Katedral, Vaftizhane olarak görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otele dönüş ile Venedik’e hareket. Tur bitiminde serbest zaman sonrasında Venedik’e hareket. Akşam saatlerinde otele varış ve yerleşme. Geceleme otelinizde.

5.Gün : VENEDİK

Sabah kahvaltısının ardından Venedik şehir turu için hareket. Bu güzel şehirde bulunan kanallar ve köprülerden geçerek San Marco Meydanı ve San Marco Kilisesi, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu bitminde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Gondol turuna katılabilirler. Tur bitimi otele dönüş. Geceleme otelinizde.

6. Gün : VENEDİKİSTANBUL

Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak yapılacak Verona turuna katılabilirler. Turumuzda Roma Arenası, Romeo ve Juliet’in evi, Senyörlük Sarayı, Brave-Dante ve Erbe meydanı görülecek yerler arasındadır.Tur sonrası otele dönüş ve havalimanına transfer ve İstanbul’a hareket. İstanbul’a varış ve turumuzun sonu...

Fiyatlar için lütfen acenmtemizi arayınız.

NOTLAR :
** Venedik’de (Lido di Jesolo, Mestre, Di Piave veya Padova), bölgesinde kalınmaktadır.
** Floransa’da (Montecatini) bölgelerinde kalınmaktadır.
** Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.