ASSOS - KAZDAĞLARI GEZİSİ

ASSOS - KAZDAĞLARI GEZİSİ

1.GÜN:İSTANBUL–GELİBOLU–ÇANAKKALE–ASSOS ( 435 km )

08:00 Belirlenen kalkış noktamızdan hareket. Silivri – Tekirdağ – Malkara – Keşan üzerinden Gelibolu’ya varış. Feribot ile Lapseki’ye geçiyoruz. Ezine – Küçükkuyu yolunu izleyerek Assos’a varış ve M.Ö 5. yy.  Athena Tapınağının bulunduğu Akropol adını verdiğimiz tepeye çıkıyoruz. Tapınağı gördükten sonra Ege Denizi’nin muhteşem manzarasıyla büyüleneceksiniz, eğer şanslıysanız Türkiye’ye oldukça yakın Girit ve Eğriboz’dan sonra Yunanistan’ın 3. büyük adası olan Midilli Adasını görebilirsiniz. Büyük İskender’in hocası Aristoteles’in felsefe okulunun bulunduğu Assos’un Akrapol’ünu geziyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama Tesisde

2.GÜN : ASSOS -KAZDAĞLARI–EDREMİT–BALIKESİR–BURSA–YALOVA–ISTANBUL 470 KM

Sabah kahvaltımızı Hotelimizde aldıktan sonra bagajlarımızda yanımıza alarak tam günü kapsayacak olana turumuz için hareket. Bugünkü gezi mekanımız Mitolojilere konu olmuş doğal güzelliğiyle insanı büyüleyen bin pınarlı İda Dağı. Yeni ismiyle Kaz dağları olan dağın batı eteğindeki ilk durağımız yöreden çıkan taşlarla yapılan doğal klimalı evleri, Köy meydanındaki asırlık Çınar ağacı ve dünyanın oksijen bakımından en değerli bölgelerinden olan Yeşilyurt Köyünden başlıyoruz.

Küçükkuyu da yer alan Adatepe Zeytinyağı Müzesini gezeceğiz. Tarihi insanlık kadar eski bir yemiş olan zeytinin dalından soframıza olan yolculuğunun anlatıldığı müzeyi geziyoruz. Gezi sonra arzu eden misafirlerimiz hammaddesi zeytin olan özenle hazırlanmış ürünlerin satışa sunulduğu Müzenin satış reyonunda alışveriş yapabilirler.

Daha sonra Dizi filmlerin doğal platosu olmuş ve yerleşi ile yapılaşmasıyla en güzel köyü olan taş evleriyle ünlü Adatepe köyü. Köy gezisinin ardından köye yürüme mesafesinde olan Mitoloji Tanrılarının Troya savaşın yönettikleri söylenen Zeus Altarına yürüyoruz. Edremit Körfezi`nin nefis manzarasını izlerken rehberimiz bizlere bölgenin mitolojik öykülerini anlatıyor. Bugünkü son gezimiz sizleri muhakkak şaşırtacak bir köyümüz olacak 130 haneli, 600 nüfuslu Tahtakuşlar Köyü… Bu şirin köyü, diğerlerinden ayıran çok önemli bir özelliği var: Türkiye`nin ilk özel etnografya müzesi ile 1992 yılında açılan ve Türkiye`de ilk kez bir köyde kurulan sanat galerisi. Müze  ve Galeri de yörede bulunan ve tarihsel özellikleri bulunan hatta düne kadar evlerimizde eksik olmayan eşyaları gezerken hep eskilere gideceğiz hemde bir köylünün bu müzeyi nasıl yaptığına şaşıracaksınız.

Çanakkale üzerinden dönüş yolumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde İstanbul`a varıyoruz

 

Fiyatlar için lütfen acentemizle iletişime geçiniz. 

DETAYLAR
**Gezi Süresi 1 Gece 2 Gündür. Otel Konaklaması 1 Gece 2 Gündür.
**Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.
**Rehberimiz Programı Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir. **Turlarımız Otel, Otobüs, Tur Programı Ve Rehberlik Hizmetleri İle Bir Bütündür Ayrı düşünülemez.
**0–6 Yaş Çocuklarda Otel Konaklamasında Yatak Verilmeyebilir. Tur içersinde Kullanılmayan Ulaşım, Konaklama, Çevre Gezileri Vb. Haklar İade Edilmez.
**Rezervasyon Esnasında Koltuk Sözü Verilemez.
** Konaklama Bölgelerinde Ve Otellerinde Yoğunluğa Göre aynı standartlarda olmak kaydı ile Değişiklik Yapılabilir.
**Tur öncesi ve Tur içinde Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlarda Folk Turun Sorumluluğu Yoktur.

**Hava şartlarını göz önünde bulundurarak yanlarınıza hırsa, yelek, mont alınız.
**Giyiminizi inceden kalına olarak yapınız
**Rahat dolaşmak için muhakkak spor ayakkabı veya altı düz ayakkabı giyiniz
**Yanınıza devamlı kullandığınız ilaçlar varsa, pil, film ve şarj makinelerinizi unutmayınız

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.( Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.)