KIŞIN GİZEMİ KAR-DOĞA-GÜNEŞ ABANT GÖLÜ

İSTANBUL-MAŞUKİYE - ABANT-İSTANBUL
07:15 Beylikdüzü Migros Durağı önünden
07.30 Avcılar Metrobüs Köprüsü altından
07:45 Bakırköy Eski Boyner Otobüs Durağından
08.00 Vatan Caddesi Migros Durağı önünden
08:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü (Otopark girişi)
09.30 Sabah kahvaltısı Maşukiye’de Köy Kahvaltısı olarak alıyoruz. Otobüs içi oyunlarımız yarışmalarımız sonucunda 12.00 civarlarında Bolu’nun en güzel ve en çok turist çeken krater gölü Abant’ta varış.
Abant denizden 1328 metre yükseklikte olup Yeşil ve karaçam ağaçları arasından yapacağımız keyifli yolculuk sonrasında Abant Gölü Tabiat parkına varıyoruz.
Doğanın oluşturduğu yüzlerce renk kombinasyonuna ev sahipliği yapan Abant Gölü çevresinde yapacağımız Kış yürüyüş sonrasında siz değerli misafirlerimize rahat bir şekilde fotoğraf kareleri yakalamanız ve sevdiklerinizle baş başa kalabilmeniz açısından serbest zaman veriyoruz. Dileyen karda köy kızakları ve şambrellerle kayma fırsatı bulabilirler. Dileyen parkuru yürüyerek devam edebilir.
Dileyen kızak botlarla kayarken, dileyen atlı kızaklarla gölün çevresinde dolaşabilir, Dileyende Gölün kıyınsın da bulunan Kafelerde kahvelerini yudumlayabilir. Köylü pazarında yöresel ürünler alabileceğiniz noktada serbest zaman veriyoruz.
Öğle yemeğimizi Abant Park Restaurantta (Sucuk, Köfte, Tavuk, 1 adet Ayran olarak alıyoruz) (15.00 civarlarında) İstanbul’ a hareket ediyoruz.
Dönüş yolunda molalar eşliğinde rahat bir yolculukla İstanbul’ a varıyoruz. Varış saatimiz genelde 20:00 civarı oluyor. Bir başka turumuzda görüşmek dileğiyle sizlerle aldığımız duraklarda vedalaşıyoruz.

Fiyatlar için lütfen acentemizi arayınız. 

 

DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR :
*Kara İklimi Olan Abant için Kışın bu güzel günlerinde olmasına karşın kazak, hırka ve yelek yanı sıra Mont, ayrıca atkı, eldiven, şapka, bere, kulaklık, Yansımalardan korunmak için Gözlük fayda vardır.
*çevre gezisinde rahat dolaşmanız için Çizme, kar ayakkabısı veya topuksuz ayakkabı olması yararlıdır
*Yedek Çorap, Hava şartlarına uyumlu değişken kıyafet
*Hava Değişimi ve Rakım yükselmesi nedeniyle ağız kuruluğu karşın dudak koruyucu kremi,
*Devamlı kullandığınız ilaçlarınızı , şarj aletlerinizi, foto için gerekli yedeklerinizi unutmayın
*Alış verişleriniz için küçük spor çanta (sırt veya el)
Program zamanlamasında Hava, Yol, vb... nedenlerle rehber gerekli gördüğü taktirde değişiklik yapabilir.