YAKIN ÇEVRE KÜLTÜR GEZİLERİMİZ

ABANT KÜLTÜR GEZİSİ
Beylikdüzü Migros otobüs durağı önünden : 07.15
Bakırköy İncirli Alfemo (Eski Boyner)otobüs durağı önünden : 07.30
Beşiktaş Yıldız Teknik Üniversite Yanındaki Yıldız Camii Önü : 07.45
Kadıköy Evlendirme Dairesi (Otopark çıkışı Işıklar önü) : 08.15
Doğanın oluşturduğu yüzlerce renk kombinasyonuna ev sahipliği yapan Abant Gölü çevresinde yapacağımız kış yürüyüş sonrasında siz değerli misafirlerimize rahat bir şekilde fotoğraf kareleri yakalamanız ve sevdiklerinizle baş başa kalabilmeniz açısından serbest zaman veriyoruz.
Dileyen kızak botlarla kayarken dileyen atlı kızaklarla gölün çevresinde dolaşabilir, dileyende gölün kıyınsın da bulunan kafelerde kahvelerini yudumlayabilir.
Öğle yemeğimizi Abant girişinde bulunan Abant Park Restaurantta (Sucuk, Köfte, Tavuk, 1 adet Meşrubat olarak alıyoruz).(15.00 civarlarında) Abant Park, Göle 3,5 km mesafede yürüyüş parkurudur.
Yemekten sonra köylü pazarında yöresel ürünler alabileceğiniz noktada serbest zaman verip gezilerimizi sonlandırdıktan sonra turumuza başlangıç noktamız olan İstanbul’ a hareket ediyoruz.
Dönüş yolunda molalar eşliğinde rahat bir yolculukla İstanbul’ a varıyoruz. Varış saatimiz genelde 20:00 civarı oluyor. Bir başka turumuzda görüşmek dileğiyle sizlerden ayrılıyoruz.

EDİRNE KÜLTÜR GEZİSİ

Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı : 06: 30
Mecidiyeköy Ziraat Bankası önü : 07: 00
Bakırköy E-5 Ömür Plaza/Rest.Önü : 07: 30
Gezimize ilk olarak Mimar Sinan’ın ustalık eseri olan Selimiye Camisi ziyareti ile başlıyoruz. Tarihi Arasta Çarşısı, Üç Şerifeli Camii, Sokulu Hamamı, Şifahane, II. Beyazıt camii ve Külliyesi vede tedavi merkezi, Pazarkule Yunanistan Sınır Kapısı, Eski Tren İstasyonu ve Lozan Anıtı`nı gezdikten sonra Karaağaç Meriç Nehri Kıyısında öğle yemeğimizi alacağız.
Tarihi Edirne evleri, Saat kulesi, Su terazisi, daha sonra Saray İçi (tarihi Kırkpınar Güreşlerinin yapıldığı yer) Muradiye Camii, Eski Camii, Süpürgeciler, Peynirciler ve el sanatları mağazası ve badem ezmesi mağazasını ziyaretin ardından İstanbul’a dönüş.
İstanbul’a yaklaşık varış saatimiz 19.30 civarlarında olacaktır.

ESKİŞEHİR KÜLTÜR GEZİSİ

Bakırköy İncirli Alfemo (Eski Boyner) önünden : 07.00

Beşiktaş Yıldız Teknik Üniversite Yanındaki Yıldız Camii Önü : 07.30

Kadıköy Evlendirme Dairesi (Otopark çıkışı Işıklar önü) : 08.00
Yepyeni çehresi ile bizleri karşılayan Eskişehir’in kentsel dönüşüm projelerinden biri olan Kent Park’a geliyoruz. Kent Park’ ta bize Akdeniz sahillerini anımsatan plajları, havuzları gezdikten sonra öğle yemeğimizi Eskişehir’in artık olmazların olan Çiğ Börekçi de alıyoruz. Yemekten sonra
19.yüzyıl mimarisinin en güzel örneklerinden Odunpazarı’ na geliyoruz. Eskişehir Odunpazarı kent yapıları müzesinde hizmete giren Türkiye’nin ilk cam sanatları müzesi olan Çağdaş Cam Sanatları müzesindeki eserleri gördükten sonra Eskişehir’in simgesi haline gelmiş Lületaşı müzesine gidiyoruz. Lületaşı, gümüş işlemeciliği geleneksel ve yöresel el sanatlarının üretildiği Atlıhan el sanatları çarşısında serbest zamanımız olacak. Koca Müftü Sokak, Arif Bey Sokağı`nı yürüyerek geziyoruz. Eskişehir’in ortasından geçen Porsuk Çayında Bot gezisi yapıyoruz.
Eskişehir’in yeni yüzü Haller Gençlik Merkezi, Devrim Arabası ve Müzesi , Sazova Bilim ve kültür parkı, Korsan gemisi gezilerimizi takiben 22.00 civarlarında İstanbul’a dönüş için hareket ediyoruz.

TARAKLI – GÖYNÜK – ÇUBUK GÖLÜ KÜLTÜR GEZİSİ

Bakırköy İncirli Alfemo (Eski Boyner) : 07.30
Kadıköy Evlendirme Dairesi (Otopark çıkışı Işıklar önü) : 08.30
İzmit – Sakarya yolunu izleyerek yaklaşık 3 saat süren yolculuğumuzun sonunda Şener Şen’in reklam filmi (Mümkünlü Kasabası) da doğal platform olarak kullanılan Taraklı’ya geliyoruz. Taraklı tescil edilmiş tarihi konak ve evleriyle sizi hayretlere düşürecektir. 494 yıllık Mimar Sinan tarafından yaptırılan ve Sakarya ilinin en eski camiisi olan Yunus Paşa Camii, Etnografya Galerisini ve Arasta’yı gezeceğiz.
Sultan Fatih Sultan Mehmet’in en değer verdiği hocası Akşemseddin’in ömrünün son yıllarını geçirdiği Göynük’e geliyoruz. Konum olarak iki yamaç arasına kurulmuş bulunan Osmanlının ilk yerleşim yerlerinden olan Göynük’de yürüyerek Gazi Süleyman Paşa Camii ve Hamamını, Zafer Kulesini, Akşemseddin Türbesi ve Göynük sokaklarını gezerken Bakırcılar Çarşısını da göreceğiz.
Öğle yemeğimizi yöresel lezzetleri tadarak alacağız.
Bundan sonraki durağımızda ise çok güzel bir manzaraya sahip tam bir kartpostallık resim veren Çubuk Gölü ve son zamanlarda dizi film çekimlerinde aranılan yer olan ve Gölün üst tarafına yapılan Yeldeğirmenlerin de bulunduğu noktada panoramik resimler çekme fırsatı bulacaksınız.
İstanbul`a dönüş

Fiyatlar için lütfen acentemizle iletişime geçiniz

 

DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR :

**Bahar ve Yaz aylarında gezeceğimiz parkurlar genellikle sıcak veya serin olabilir buna göre yanınıza Hırka, Şal almanızda önerilir. Yada Kat kat tabir ettiğimiz inceden-kalına doğru

**Gezilecek yerler yürüyerek fazladır ve gezi yerleri genellikle Arnavut kaldırımı dediğimiz taş yollar veya toprak yollardır. Bu nedenle spor ayakkabı veya altı düz ayakkabı seçilmesinde fayda vardır. Mevsimi de göz önüne alırsanız çizme, bot olabilir.

**Fotograf makineniz için yedek pil, hafıza kartı, telefonlarınızın şarj aletleri, kullanmak zorunda olduğunuz ilaçlarınızı yanınızda bulundurunuz. Ağız kuruluğu için krem, ruj, güneş gözlüğü

**Gidilecek yörelerimizin kendilerine has el ve ev yapımı eşyaları ve yiyecekleri vardır. Bunlardan alacağınızı düşünürsek başta yiyecek malzemeleri için ufak el çantası bulundurmanızı da tavsiye ederiz.

**Rehberimiz gerekli gördüğü takdirde programa aynı kalmak suretiyle güzergah değişikliği yapabilir.